Cursul face parte din Modulul 1 al Cursului de Cosmetica

Curs de Marketing in Estetica si Marketing in Era Social Media

Esti managerul unui salon de infrumusetare, il detii sau urmeaza sa iti deschizi un salon?

Cu siguranta ai nevoie sa stii cum sa iti promovezi eficient afacerea, in ce sa investesti si cum!

Cursul de Marketing in Estetica le ajuta pe elevele noastre sa inteleaga cateva aspecte cheie ce le diferentiaza de ceilalti profesionisti. Le ajuta sa atraga cat mai multe cliente in salonul de infrumusetare, dar mai ales in cabinetul de cosmetica.

In cosmetica, nu este suficient sa fii foarte bun in ceea ce faci, este important ca lumea sa stie cat de bun esti si de ce trebuie sa apeleze la serviciile tale. Iar asta se obtine doar prin strategii de marketing si promovare adecvate domeniului.

In cadrul cursului de Marketing in Estetica, elevele invata:

• Care sunt cele mai bune variante de promovare
  • Pe ce sa puna accentul
  • Strategii de vanzare a serviciilor
  • Cum sa intampine nevoile clientilor
  • Cum sa creeze pachete de servicii care sa le indeplineasca cerintele si nevoile clientilor.

Alexandra Draganescu,

Invata cum sa iti folosesti toate notiunile dobandite in cursul de calificare in cosmetica pentru a-ti informa clientii si pentru a crea pachete personalizate in functie de necesitatile tenului.

Cursul de Marketing in Era Social Media este menit sa te ajute sa te familiarizezi cu instrumentele de social media precum Facebook, Instagram si Linkedin.

Alexandra le invata pe cursantele scolii noastre cum sa faca postari pe paginile personale si pe cele profesionale, cum sa creeze content, cum sa atraga publicul, cum sa se foloseasca de functiile aplicatiilor, cand sa faca postarile si cum se fac campaniile platite pentru a obtine un grad ridicat de conversie.

Formular inscriere

Alege cursul tau favorit si inscrie-te acum. Te contactam in cel mai scurt timp.