Vrei sa le oferi clientelor tale cele mai bune servicii? Vrei sa iti transformi pasiunea in job?

Vrei sa inveti cum sa iti construiesti o cariera in domeniul infrumusetarii?

Alege cursul de estetica potrivit pentru tine si te vom ajuta sa devii un profesionist!

Cursuri de estetica. Seminarii si specializari in cosmetica.

Odata ce ai devenit cosmeticiana, te gandesti tot timpul sa oferi servicii complete, de calitate. Urmeaza cursuri de estetica la Scoala de Cosmetica si Machiaj Profesional Beauty One.

Punem la dispozitie, mai intai, cursuri de calificare in aceasta meserie, cu o programa completa - teorie si practica, acreditate de Ministerul Muncii si de Ministerul Educatiei. La finalul acestora, dupa 6 luni, sustii un examen promovat in proportie de 100% de elevele noastre.

Mai mult, 96% dintre elevele noastre sunt angajate, multe dintre le cu recomandarea Scolii Beauty One, scoala cu renume in domeniu!

inscrie-te acum

Apoi, esti gata sa participi la cursuri de estetica, seminarii si specializari oferite de Scoala Beauty One! Acoperim o gama larga de terapii estetice corporale si de ten, arta genelor si a sprancenelor si tehnici de epilat cu ceara de unica folosinta si cu ceara traditionala. Practit, nu exista ceva din cosmetica sa iti doresti sa inveti si sa nu gasesti la noi. Unde pui ca ai parte de cel mai bun curs si de traineri experimentati!

Terapii si Remodelare Corporala

Zambetul unui corp de invidiat

Invata cele mai noi tehnici de slabire si de redare a conturului perfect al corpului.

Terapii Complexe ale Tenului

Frumos si sanatos

Solutii complete propuse de un medic dermatolog pentru o clienta fericita! Fii tu cea care le ofera.

Arta Genelor si Sprancenelor

Linii perfecte, potrivite clientei

Conturul fetei prinde forma in mainile pricepute ale unui cosmetician desavarsit.

Tehnici de Epilare cu ceara si tehnica IPL

Atingere de catifea

Epilarea nu mai inseamna durere, ci doar senzatie de catifelare la orice atingere.