Esti proaspata cosmeticiana sau esti inca pe bancile scolii* si vrei sa afli:

• cum se desfasoara o zi din viata unei cosmeticiene cu experienta?
  • care sunt provocarile meseriei?
  • ce tratamente poti realiza si cate cliente poti avea intr-o zi normala de lucru?
  • cum colaborezi eficient cu un medic estetician, astfel incat clientele tale sa aiba parte de cele mai bune rezultate?

*valabil pentru elevele Scolii de Cosmetica si Machiaj Profesional Beauty One

Incepand din noiembrie, in fiecare luna, o cosmeticiana si o eleva a cursului de cosmetica vor avea ocazia sa petreaca cate o zi alaturi de noi, sa vada cum lucram si sa afle raspunsuri la toate intrebarile pe care le are legate de aceasta meserie.

Tot ce trebuie sa faci este sa ne trimiti un e-mail la contact@scoaladecosmetica.ro in care sa ne spui:

1. Cum te numesti
  2. Daca esti cosmeticiana sau urmezi cursurile de formare in meseria de cosmetician
  3. Ce te motiveaza in aceasta meserie

sau aplica in formularul de mai jos.

Poti trimite textul pana la finalul lunii in curs, iar noi vom anunta castigatoarele primului internship in cosmetica in primele zile ale lunii urmatoare.

Abia asteptam sa te cunoastem!